usiud acfe turkiye

SİSEB işbirliği ile Farkındalık Haftası kapsamında 22 Kasım tarihinde “Yangın Sigortaları Suistimal ile Mücadele ve Yangın Olay Yeri İnceleme Teknikleri Eğitimi düzenledi. - 22.11.2019

Sigorta Bilgi Merkezi - Sigorta Sahtecilikleri Engelleme Bürosu (SİSEB) Suistimal ile Mücadele Farkındalık Haftası nedeniyle 22 Kasım tarihinde “Yangın Sigortaları Suistimal ile Mücadele ve Yangın Olay Yeri İnceleme Teknikleri Eğitimi düzenledi.

Uluslarasın suistimal farkındalık haftası olarak tanımlanan ve Her yıl Kasım ayının 3. Haftasında dünya genelinde çeşitli kuruluşların suistimal alanında etkinlikler düzenlediği haftada , Sigorta Bilgi Merkezi (SBM), Sigorta Sahtecilikleri Engelleme Bürosunun,(SİSEB) ACFE-USİUD (Assosiation of Certified Fraud Examiners –Uluslararası Suistimal İnceleme Uzmanları Derneği)  ortaklığı ile bu yıl 3’üncüsü organize edilen  Fraud etkinliğinde, “Yangın Sigortaları Suistimal ile Mücadele ve Yangın Olay Yeri İnceleme Teknikleri Eğitimi düzenledi.

Sigorta şirketlerinden oto dışı sigorta branşları uzmanlarının katılım sağladığı ve Yangın konusunda hem saha hem de akademik çalışmaları bulunan Yrd. Doç Dr. Sedef Akkaplan Birinci ve Makine Mühendisi Fırat Koçoğlu’nun  verdiği eğitimde katılımcılarla örnek vakalar, yangın karakteristikleri, yangın çıkış nedenleri ve fiziksel hasara maruz kalmış materyaller üzerinden uygulamalı incelemeler yapıldı.

Şirket yetkilileri ve eğitim katılımcıları, bu tarz farkındalık eğitimlerinin devam etmesi yönünde ortak görüş belirtirken, yapılan eğitimlerin sektöre katma değer sağladığına dikkat çektiler. SBM tarafından yapılan açıklamada ise, sigorta sahtecilikleri ile etkin mücadele konusunda oto dışı branşlarda da farkındalığın artırılması için eğitimlerin devam edileceği belirtildi.

FOTO GALERİ

Diğer Haberler

USİUD Hakkında

USIUD tamamen Türk mevzuatına göre kurulmuş ve tescil edilmiş bir dernektir. Bununla birlikte merkezi Amerika Birleşik Devletlerinin Texas eyaletinde bulunan ACFE (Association of Certified Fraud Examiners) adlı organizasyonun temsilcisi konumundadır.

İletişim Bilgileri

Küçükbakkalköy Mahallesi Sonay Sokak No:6 Ataşehir - İstanbul - Türkiye

Telefon : +90 850 532 9064 | Faks : +90 216 706 0126