usiud acfe turkiye

Dolandırıcılıkla Mücadelede Yapay Zeka Kullanımı - 18.02.2022

*** Kayıt için lütfen linke tıklayınız:
https://lnkd.in/g5QRp-rq

Kredi kartı ve online bankacılık dolandırıcılığıyla mücadelede Yapay Zeka kullanımının ele alındığı bu webinarımızda değerli konuklarımızla beraber aşağıdaki soruların cevaplarını bulmaya çalışacağız:

-          Dolandırıcılıkla mücadelede yapay zekanın getirdiği avantajlar nelerdir?

-          Makine öğrenme modellerini kurarken/ kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

-          Bankaların bu modellerden beklentileri nedir?


İÇERİK VE AKIŞ

- 14:00- 14:05 Ajanda
- 14:05- 14:40 Sean Neary- Deep Learning, Yapay Zekanın Dolandırıcıkla Mücadelede Kullanımı
- 14:40- 15:00 Salih Coşkun- Dolandırıcılıkla Mücadelede Yapay Zekanın Önemi/ Beklentiler
- 15:00-15:15 Murat Ayaz’ın soruları ve gelen soruların cevaplanması

KONUŞMACILAR

Dr. Murat Ayaz, CFE (Moderatör)

Fraud Risk Yönetimi, İç Denetim, İç Kontrol ve Uyum konularında 20 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. Türkiyenin önde gelen bankalarında yöneticilik görevlerinde bulunduktan sonra uluslararası danışmanlık şirketlerinde kıdemli danışman olarak görev yapmıştır. Banka, Finans, Telekom, E-Ticaret, Sigorta, Parakende vb. sektörlerde önemli kurumlara danışmanlık hizmetleri vermiş ve  ulusal seviyede bir çok önemli projeyi yönetmiştir.

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamlayan Murat Ayaz, halen Bilgi Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak ders vermektedir.

Murat aynı zamanda, Adalet Bakanlığı bünyesinde fraud ve bankacılık konularında adli bilirkişi olarak görev yapmaktadır. Suistimal İnceleme Uzmanı (CFE) sertifikasına sahiptir.

 

Salih Coşkun (Fraud Risk Yönetimi Müdürü)

Halen Akbank’ta dış dolandırıcılık kapsamında izleme ve önleme faaliyetleri ile risk değerlendirmelerinden sorumlu olarak Fraud Risk Yönetimi Müdürü olarak görev yapan Salih Coşkun, iş hayatına Garanti BBVA’da kartlı sistemler operasyon ekiplerinde başlamış, daha sonra sırasıyla Garanti Ödeme Sistemleri, Oyak Teknoloji, Oyak Bank ve ING Bank’ta çalışmıştır. Fraud önleme alanında 20 yıldan fazla bir deneyime sahip olup, Akbank’ta da bu alandaki teknolojik dönüşüm projelerini sürdürmektedir.

 

Sean Neary (Kıdemli Danışman)

Having worked in the Financial Fraud industry for over ten years, Sean joined Featurespace in 2016 as a Fraud Market Expert and has gone on to join the Senior Management Team. Throughout his career, Sean's developed specialisms in operations, strategy and technology management. His role at Featurespace is to be the voice of the customer and industry, concentrating on the needs of both Featurespace's customers and their consumers. Sean's wealth of knowledge has helped the company lead the way in understanding consumer behavior and what it really means to create an effective balance between customer experience and fraud prion.

USİUD Hakkında

USIUD tamamen Türk mevzuatına göre kurulmuş ve tescil edilmiş bir dernektir. Bununla birlikte merkezi Amerika Birleşik Devletlerinin Texas eyaletinde bulunan ACFE (Association of Certified Fraud Examiners) adlı organizasyonun temsilcisi konumundadır.

İletişim Bilgileri

Atayol Plaza Kayışdağı Caddesi, No:45 Kat:5, 34750 Ataşehir - İstanbul - Türkiye

Telefon : +90 850 532 9064 | Faks : +90 216 706 0126